Hea sõber!

Toon sinuni esimese saate Äripäeva raadio saatest Juhtimislabor. Iga saates on üks äge külaline ja vestluse aluseks hea juhtimisraamat. Otsime raamatu ideede seoseid igapäevase juhtimisega ja toome välja autorite häid mõtteid! Esimese saate külaliseks on tuntud coach, juhtimiskoolitaja ja podcaster Veiko Valkiainen. Räägime inimeste uskumustest ja raamidest, mis meid piiravad. Arutelu sellest, kuidas oma mõttemustreid muuta ja kiiresti kasvada.

Saade on inspireeritud Jo Boaler bestsellerist “Piirideta mõistus

Juhi elus pole just ülearu palju momente, kus keegi teda siiralt ja ehedalt kuulab, on päriselt koos, kontaktis ja kohal. Juba see on nii suur väärtus: inimene tunneb, et ta on kuuldud ja mõistetud, ütleb juhtimiskvaliteedi eestkõneleja Veiko Valkiainen saates “Juhtimislabor”.

Meil kõigil on omad piiravad uskumused, mis meid elus justkui klaasseina taga kinni hoiavad. Sa näed, kuhu tahaksid minna, aga kõhkled, kas oled selleks võimeline. “Minu üks uskumus oli, et ma ei suuda läbida maratoni, see tundus mulle lihtsalt müstika. Kui ma esimese korra ära tegin, siis mõtlesin, et siin elus pole midagi, millega ma enam hakkama ei saaks. Ühe uskumuse murdmine avaldab mõju ka meie elu teistele valdkondadele,” kinnitab tunnustatud coach ja juhtimiskoolitaja Valkiainen.

“Mina coach’ina pean aeg-ajalt uskuma coach’itavasse inimesse rohkem, kui tema ise sellel hetkel usub. On oluline, et mina süstiksin usku, positiivsust ja tuleviku nägemust, mida võib-olla täna see inimene oma eelnevatest uskumustest lähtuvalt ei usu,” ütleb Valkiainen. “Naljakas fenomen on see, et meil on mõnede teemade puhul muutumatuse mõtteviis ja teiste puhul arengu mõtteviis. Palju saab alguse lapsepõlvest ja sellest, millise minapildi on teised meist meile loonud,” on Valkiainen veendunud.

Algne allikas www.konverentsid.ee

 

Parimate soovidega,
Urmas Kamdron
5080023